⭐Євроінтеграція
Тематичні випуски наукових журналів України з питань європейської інтеграції
Організатор проєкту: Міністерство освіти і науки України
Видавець проєкту: Видавничий дім «Гельветика»
Мета проєкту: популяризація впровадження євроінтеграційної тематики у наукові дослідження з різних наук вчених, ЗВО та наукових установ України.
Шановні вчені-філософи!
20 лютого 2014 року армія рф розпочала захоплення Кримського півострова, а отже, саме в цей день уперше відбулося порушення норм міжнародного права з боку росії, яке кваліфікували як акт агресії проти України. У цей день у Києві українська злочинна влада на Майдані розстрілювала людей, які відстоювали саме євроінтеграційні прагнення Українського народу. Фактично російсько-українська війна розпочалася саме цього дня, і сталося це через європейський вектор розвитку України. 24 лютого 2022 року росія перейшла в повномасштабний наступ, вчиняючи тисячі воєнних злочинів проти мирного населення України.
23 червня 2022 року Україні був наданий статус кандидата на вступ до Європейського Союзу, що вкотре юридично закріпило на загальноєвропейському рівні євроінтеграційний вибір Українського народу, який він продовжує відстоювати у війні.
Учені України впродовж останніх 5 місяців неодноразово демонстрували важливість наукового й освітнього фронту, об’єднуючись заради взаємодопомоги та майбутньої перемоги. З метою привернення більшої уваги монолітної наукової спільноти України до євроінтеграційної тематики в липні 2022 року Міністерство освіти і науки України розпочало реалізовувати проєкт «Тематичні випуски наукових журналів України з питань європейської інтеграції» (Інформація на сайті МОН України).
У межах проєкту передбачене об’єднання журналів із таких галузей та спеціальностей: освіта та педагогіка; культура і мистецтво; історія та археологія; філософія; філологія; політологія; економіка, управління та адміністрування, сфера обслуговування; психологія; журналістика; право; публічне управління та адміністрування. Усі наукові статті вчених України, які будуть подані до тематичних випусків проєкту, будуть опубліковані безоплатно. Видавцем проєкту є видавничий дім «Гельветика», який грантував 500 000 гривень для його реалізації.
Тематичний випуск із філософії, присвячений євроінтеграції, у межах проєкту Міністерства освіти і науки України буде виданий зусиллями редакційної колегії журналу «Людинознавчі студії: збірник наукових праць Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Серія «Філософія».
Шановні вчені-філософи, у разі вашого зацікавлення євроінтеграційною тематикою у сфері філософії запрошуємо вас долучитися до реалізації проєкту шляхом подання свого наукового доробку на розгляд редакційної колегії до 15 вересня 2022 року (кінцева дата подання матеріалів).
Через науку та освіту продовжуємо відстоювати європейські гуманістичні цінності!
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БУКЛЕТ ТЕМАТИЧНОГО ВИПУСКУ (PDF)
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ МОН УКРАЇНИ (PDF)
Для опублікування статті у тематичному випуску, присвяченому євроінтеграції, необхідно до 15 вересня 2022 року включно заповнити довідку про автора за посиланням та надіслати на електронну пошту редакції editor@filos.dspu.in.ua статтю, оформлену згідно з вказаними вимогами.
Обов’язково вказати у темі листа ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ.
Усі статті проходять внутрішнє анонімне рецензування та перевіряються на плагіат. Статті у виданні перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl.
Наукові статті, що подаються на розгляд редакційної колегії, мають відповідати євроінтеграційній тематиці. Публікація є безкоштовною.
Прийом матеріалів здійснюється до 15 вересня 2022 р.
Розміщення електронної версії на сайті – після 15 листопада 2022 р.
Розсилка друкованих примірників – після 30 листопада 2022 р.
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ
Обсяг статті – 10–20 сторінок (Основна частина). Шрифт – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, поля – усі 2 см, абзац – 1,25 см. Форматування абзаців за допомогою інтервалів (пробілів) чи табуляції неприпустимий. У тексті необхідно використовувати лапки лише такого зразка: « ». У тексті заборонено переноси. Нумерація сторінок не ведеться.
Індекс УДК (універсальний десятинний класифікатор) розташовують перед заголовком статті, окремим рядком, у лівому верхньому куті. Автор визначає індекс УДК.
Відомості про автора (авторів) вказують англійською та українською мовами після індексу УДК (команда – вирівнювання по ширині тексту) із зазначенням прізвища та імені, наукового ступеня і вченого звання, посади, місця роботи та її повної адреси, e-mail кожного співавтора; рядком нижче – номеру ORCID (http://orcid.org/), Scopus-Author ID (зазначається при наявності індексованих публікацій у Scopus) та вказівкою DOI (присвоюється редакцією). Усі відомості наводять у називному відмінку. Ім’я автора (авторів) виділяють жирним та курсивним накресленням, інші відомості – лише курсивом. Подається українською та англійською мовами. Номер ORCID та Scopus-Author ID визначає автор.
Бібліографічний опис статті Прізвище автора, ініціал (рік видання). Назва статті. Людинознавчі студії: збірник наукових праць Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Серія «Філософія», № видання, ____, doi:___
(після інформації про авторів англійською мовою):
To cite this article: Транслітероване прізвище, ініціал автора (рік видання). Транслітерована назва статті [Переклад назви на англійську мову]. Liudynoznavchi studii: zbirnyk naukovykh prats Drohobytskoho derzhavnoho pedahohichnoho universytetu imeni Ivana Franka. Seriia “Filosofiia” – Human Studies. Series of “Philosophy”: a collection of scientific articles of the Drohobych Ivan Franko State Pedagogical University, № видання, ___, doi: ___
Анотація подається українською та англійською мовами (не менше 1 800 символів із пробілами у кожній анотації). Анотація подається згідно з вимогами наукометричних баз як структурований реферат, і повинна містити такі виділені елементи: мета роботи, методологія, наукова новизна, висновки.
Ключові слова – слова з тексту матеріалу, які з точки зору інформаційного пошуку несуть змістовне навантаження. Ключові слова подаються у називному відмінку, загальна кількість ключових слів – не менше трьох і не більше семи, подаються українською та англійською мовами.
Основна частина статті повинна містити такі структурні елементи:
- актуальність проблеми;
- аналіз останніх досліджень і публікацій (не дозволяється тільки перелік прізвищ);
- визначення мети та основних завдань дослідження;
- виклад основного матеріалу дослідження;
- висновки і перспективи подальших розвідок цього питання;
- подяка (тим, хто надавав допомогу під час дослідження, напр., установам, організаціям, фондам, окремим працівникам та ін.);
- фінансування дослідження;
- список літератури / References.
Усі назви частин (рубрики) повинні бути виокремлені жирним кеглем (шрифтом).
Вимоги до References та Списку використаних джерел:
Згідно з вимогами МОН України до наукового фахового видання та міжнародними стандартами наукових публікацій, слід подавати два окремі списки використаних джерел і літератури:
1) перший, «Література», формують у алфавітному порядку, без нумерації, мовою цитованих джерел, спочатку кирилицею, потім латиною. Бібліографічний опис списку літератури оформлюється з урахуванням розробленого в 2015 році Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання»;
2) другий, «References», необхідний для коректного індексування посилань статті наукометричними та пошуковими системами; він дублює перший список латиною та наводить кириличні джерела у транслітерованому вигляді та перекладі (назви дослідження автора) відповідно до стилю APA.